پومودوروهای شبانه

درباره آدم ها و موجوداتی که به نظرم شبیه آدم ها بودند

پومودوروهای شبانه

درباره آدم ها و موجوداتی که به نظرم شبیه آدم ها بودند

اولین سری پیشنهادهای من برای دیدن فیلم‌های سینمای جهان (و نه فقط هالیوود). من اعتقاد دارم که فیلم دیدن خیلی به روحیات و حالات درونی تماشاچی (یا تماشاگر؟) وابسته‌س: عاملی که یه فیلم روی من مؤثر واقع می شه، ممکنه روی تماشاگر بعدی هیچ تأثیری و تغییری به وجود نیاره. القصه این که دیدن یه سری از فیلم ها من رو تکون داده.... فیلم هایی که این جا معرفی می کنم رو بارها دیدم و عمیقا بهشون فکر کردم. به نظرم هر کسی باید این فیلم ها رو ببینه (شاید هم نه هر کسی، شاید فقط آدم‌هایی که دوست دارن درباره مفاهیم غریب و مبهمی مثل زندگی، فطرت، عشق، ازدواج، جامعه و آرمان بیشتر فکر کنن و بیشتر بدونن) با پنج تا فیلم شروع می کنم؛ اگه حتا یه نفر هم این صفحه مظلوم رو تحویل گرفت و هر پنج تا فیلم رو دید و درباره تک تکشون نظرش رو گفت (چه توی وبلاگ خودش، چه همین جا به من!)، پنج تا فیلم دیگه هم معرفی می کنم و اگه نه که الکی معرفی‌هام رو این جا تلف نمی‌کنم! اگه خودتون اهلش نیستید، این صفحه رو به کسی که فکر می کنید وقت و حوصله‌ش رو داره معرفی کنید. همه فیلم هایی که معرفی می کنم، حتا از طریق سایت های ایرانی هم قابل دسترسه (البته از طریق یه دوست فیلم‌باز خیلی راحت‌تر پیداشون می کنید!)؛ به هر حال اگه مشتاق بودید و پیداشون نکردید، بگید که یه فکری بکنم. شما رو دعوت می کنم به دیدن و فکر کردن درباره فیلم های:

۱. فورس ماژور (محصول کشور سوئد)

۲. قصه‌های وحشی (محصول کشور اسپانیا)

۳. نتیجه عشق (محصول کشور ایتالیا)

۴. غربِ کُند (محصول کشور انگلستان)

۵. بیدِ مجنون (محصول کشور ایران)

دومین سری پیشنهادهای من برای دیدن فیلم‌های سینمای جهان (و نه فقط هالیوود) که ضمن مطرح کردن چند سؤال تقدیم شما می شه: چقدر خودمون و محیط اطرافمون رو شناختیم؟ از نیّات درونی و تفکراتی که عین رودخونه از درون ما عبور می کنه چه خبر؟ چه چیزهایی به اعتقادات و رفتار ما شکل داده؟ غریزه؟ ترس؟ شهوت؟ طمع؟ حسادت؟ نسبت این ها با حقیقتِ کائنات چیه و ما برای فهمیدن جواب این سؤال ها، حاضریم چه چیزهایی رو از دست بدیم؟ شما رو دعوت می کنم به دیدن و فکر کردن درباره فیلم های:

۶. چهار ماه، سه هفته و دو روز (محصول کشور رومانی)

۷. خرچنگ (محصول کشور انگلستان)

۸. بهترین پیشنهاد (محصول کشور ایتالیا)

۹. تونی اردمن (محصول کشور آلمان)

۱۰. باران (محصول کشور ایران)

سومین سری پیشنهادهای من برای دیدن فیلم‌های سینمای جهان (و نه فقط هالیوود). شما رو دعوت می کنم به دیدن و فکر کردن درباره فیلم های:

۱۱. نفرین گل طلایی (محصول کشور چین)

۱۲. داگویل (محصول کشور دانمارک)

۱۳. چشمانت را باز کن (محصول کشور اسپانیا)

۱۴. مامان (محصول کشور فرانسه)

۱۵. ارنست و سلستین (محصول کشور فرانسه)

۱۶. زندگی من به عنوان یک کدو (محصول کشور فرانسه)

۱۷. در بروژ (محصول کشور انگلستان)

۱۸. فارنهایت ۴۵۱ (محصول کشور انگلستان)

۱۹. رگیابی (محصول کشور انگلستان)

۲۰. رگیابی ۲ (محصول کشور انگلستان)

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.